Muž drží rukojmí v australském parku, na těle má prý výbušniny

Bunbury (Austrálie) - Desítky policistů dorazily do parku Koombana v západoustralském městě Bunbury, kde muž drží už několik hodin jednoho rukojmího. K tělu má prý připevněné výbušniny. Policie prý zná totožnost útočníka. Oblast kolem parku byla uzavřena.
Rukojmí v Bunbury
Zdroj: Twitter/Nine News Perth

Muž středního věku nejprve seděl vedle ležícího rukojmího. Později začal přecházet kolem oběti. Podle reportérů to vypadalo, že komunikuje přes mobil s policií. Ta se nachází pár desítek metrů od dvojice - vybavená neprůstřelnými vestami.

Mluvčí policie Západní Austrálie Samuel Dinnison uvedl, že není jasné, co muže k zadržení rukojmího vedlo. Informaci médií, že útočník má na těle připevněnu výbušninu, zatím nemohl potvrdit. 

Na místě jsou vidět i dvě obrněná vozidla.

Chodci a řidiči byli vyzváni, aby se oblasti vyhnuli.

Koombana Bay je oblíbené místo místních rodin i turistů. Nedaleko parku, který obklopuje zátoku, je parkoviště pro karavany, hotel i byty. S parkem sousedí také parkoviště kina Grand Cinemas. Policie proto vyzvala návštěvníky kinosálů, aby prostor opustili.

/*json*/{"map":{"lat":-33.321657900244105,"lng":115.64849495637507,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/