Hasiči na Rhodosu zastavili šíření požárů

Rhodos (Řecko) - Hasičům na řeckém ostrově Rhodos se podařilo zastavit šíření požárů, které tento vyhledávaný turistický cíl sužují od počátku týdne. S ohněm stále bojuje více než 700 hasičů, jimž pomáhá deset hasičských letadel a sedm vrtulníků, které shazují mořskou vodu hlavně na poslední velkou ohnivou frontu u obcí Istrios a Profilia. V noci na dnešek ještě muselo být kvůli hustému dýmu evakuováno asi tři tisíce lidí z hotelů a penzionů z okolí města Lardos na jihu ostrova.

„Doufáme, že budeme schopní požáry dostat během dneška pod kontrolu,“ řekl ráno řeckému rozhlasu zástupce prefekta Rhodosu Fotis Chadzidiakos.

Turistům na ostrově již podle úřadů nehrozí žádné nebezpečí. Přesto muselo být v noci na dnešek přepraveno do náhradních ubytovacích zařízení zhruba tři tisíce rekreantů z okolí Lardosu, protože řadě z nich způsobil hustý dým, vycházející z ohně, dýchací obtíže. Někteří z evakuovaných hostů se však podle agentury DPA dnes již vrátili do svých hotelů a penzionů, jiní se ubytovali na severu ostrova. Podle Tomia Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nejsou informace o tom, že by se tyto evakuace dotkly českých turistů.

Helikoptéra hasí jeden z požárů na řeckém ostrově Rhodos.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24