V Portugalsku vykolejil oblíbený turistický vlak

Lisabon - Jedna oběť na životě a dalších 25 zraněných, to je bilance pátečního vykolejení vlaku na severovýchodě Portugalska. Jde o regionální vlak, kterým v létě cestuje mnoho turistů. Podle portugalských zdrojů ale v okamžiku nehody ve vlaku byli s největší pravděpodobností pouze Portugalci. Ze zraněných je deset osob ve vážném stavu, uvedla portugalská Civilní garda. Na místě neštěstí, které je těžko přístupné, zasahovaly čtyři vrtulníky, četné sanitky a stovka hasičů.

Z 25 zraněných je deset osob ve vážném stavu. Odpoledne už byly všichni cestující z vlaku vyproštěny. Záchranáři mluví o štěstí, že se vlak „opřel“ o svah a že se nepřevrátil na druhou stranu, do hlubokého strázu.

Vlak, v němž cestovalo 47 osob, vykolejil poblíž města Mirandela. Na této trase obvykle cestuje mnoho turistů, poněvadž vede podél řeky Tua a je z ní nádherný výhled na vinařský kraj kolem řeky Douro.

Podle záchranářů z města Bragança způsobila vykolejení vlaku exploze v prvním vagonu. Po výbuchu a nehodě se několika lidem podařilo z vlaku vystoupit a dojít pěšky do nejbližší stanice.

Podle starosty Mirandely Josého Silvana strojvůdce uvedl, že slyšel explozi těsně před vykolejením. Příčina nehody se vyšetřuje. Dokud nebude stanovena, je provoz na trati zastaven.

V Portugalsku při vykolejení vlaku zahynuli dva lidé
V Portugalsku při vykolejení vlaku zahynuli dva lidé