Požár muničního skladu na Ukrajině se obešel bez obětí

Kyjev - Přes čtyři a půl tisíce lidí evakuovaly ukrajinské úřady z okolí muničního skladu u města Lozovaja na jihovýchodě země. Areál zachvátil požár, který se do skladiště pravděpodobně přenesl z nedalekého lesa. Nejsou hlášeny žádné oběti nebo zranění. Ve skladišti je údajně až 95 tisíc tun munice.

Ukrajinské ministerstvo pro mimořádné situace oznámilo, že v podvečer, asi dvě hodiny po vypuknutí požáru, byl evakuován veškerý vojenský personál. Ze skladiště, které se rozkládá na ploše bezmála 500 hektarů, bylo slyšet několik silných výbuchů. Ve městě Lozovaja žije asi 64 tisíc obyvatel.

Nejčastější příčinou havárií a výbuchů v muničních skladech jsou katastrofální bezpečnostní podmínky. Úřady na jejich modernizaci nemají peníze. V říjnu 2003 explodoval muniční sklad v Doněcké oblasti, v květnu 2004 hořel muniční sklad v Novobogdanovsku poblíž Záporoží. Tehdy zemřeli tři lidé a městečko bylo výbuchy z velké části zničeno.

/*json*/{"map":{"lat":49.6960618,"lng":21.2695312,"zoom":5,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.61,"lng":25.66,"type":"1","description":"Lozovaja"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Požár muničního skladu na Ukrajině
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24