Předpokládalo se, že 36letá absolventka prestižního Massachusettského technického institutu (MIT) dnes odmítne obvinění z pokusu o vraždu a útoku na americké vojáky a agenty FBI, která proti ní byla vznesena. Její právníci ale oznámili, že jejich mandantka je ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu a není schopna výpovědi. Nepřála si prý také projít ponižující tělesnou prohlídkou, kterou musí absolvovat zadržené osoby před převozem k soudu.
Podle právníků byla Siddíkíová před převozem do New Yorku zadržována na tajném místě v Pákistánu, kde byla zřejmě mučena. Soudce nabídl možnost výslechu podezřelé pomocí uzavřeného televizního okruhu přímo z vazební věznice a požádal o přezkoumání jejího zdravotního stavu.
U obviněné byly údajně nalezeny poznámky o objektech v New Yorku, které by mohly být terčem útoků s množstvím obětí. Mezi takovými objekty byly socha Svobody, Brooklynský most, Wall Street, Empire State Building a výzkumné středisko zvířecích nemocí Plum Island, kde se uchovávají nebezpečné biologické látky.
Jeden z bodů obžaloby tvrdí, že poznámky také obsahovaly návody na výrobu bomb, nebezpečných chemikálií a biologických zbraní. Byly v nich prý i zmínky o buňkách, které mají útoky provést, a o náboru i výcviku jejich členů.
Kromě toho čelí šestatřicetiletá Siddíkíová také obvinění z pokusu zabít americké vojáky, agenty Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a tlumočníky. Měla se o to pokusit 18. července v afghánském Ghazní, kde ji předtím zatkla místní policie. Siddíkíová i její rodina žijící v USA obvinění popírá.
Od roku 2003 byla pohřešována, stejně jako její tři děti, o nichž se stále nic neví. Letos se objevily nepotvrzené zprávy, že žena byla držena pět let ve věznici v afghánském Bagrámu, což USA popřely. Krátce potom pak byla zatčena v afghánské provincii Ghazní.