Kvůli ekologickým aktivistům se na londýnském letišti rušily lety

Londýn - Ekologičtí aktivisté narušili provoz britského letiště Stansted severovýchodně od Londýna. Padesátka protestujících se dostala do bezpečnostní zóny kolem runwaye a spoutala se řetězy. Chtějí tak upozornit na to, že letadla vypouštějí velké množství kysličníku uhelnatého.

Poté, co demonstranti vnikli do prostoru letiště, byla runway asi na dvě hodiny uzavřena. Na situaci rychle zareagovala bezpečnostní služba, takže se protestující na runway vůbec nedostali, byli zastaveni v bezpečnostní zóně. Druhou vlnu demonstrantů zastavily zátarasy. Policie oznámila, že vytlačila všechny protestující, kteří byli k sobě připoutaní, 39 lidí přitom zatkli. Nyní poputují zadržení před soud, protože prý spáchali kriminální čin.

Lety byly kvůli protestům odkláněny, společnost Ryanair uvedla, že musela zrušit asi 52 letů. Mluvčí aerolinek uvedl, že incident byl neočekávaný, požádal také o náležité prošetření, jak k němu vlastně došlo.

/*json*/{"map":{"lat":51.8915106509,"lng":0.258479118347,"zoom":15,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/