„Libanonský lid musí být schopen vybrat si své zástupce v otevřených a poctivých volbách, bez hrozby násilí či zastrašování a bez zasahování zvnějšku,“ uvedla Clintonová.
Spojené státy budou podle jejích slov nadále podporovat umírněné hlasy v Libanonu a zodpovědné instituce libanonského státu, o jejichž vytvoření Libanonci usilují.
„Není nic, co bychom jakkoliv udělali a co by podkopalo svrchovanost Libanonu,“ řekla Clintonová po setkání s libanonským prezidentem Michelem Sulajmánem. „USA nikdy neuzavřou žádnou dohodu se Sýrií, která by byla zradou na Libanonu nebo libanonském lidu,“ ujistila.
Šíitské politické a gerilové hnutí Hizballáh má sice zastoupení v libanonské vládě i v parlamentu, od roku 1997 však figuruje na americkém seznamu teroristických organizací. Nová administrativa prezidenta Baracka Obamy řekla, že nebude jednat s Hizballáhem, dokud toto hnutí podporované Sýrií a Íránem neuzná Izrael a nezřekne se násilí.
Spojené státy a jejich arabský spojenec Saúdská Arábie podporují premiéra Fuáda Siniuru a jeho protisyrskou převážně sunnitskou koalici, která má v parlamentu většinu. Žádná strana ale nemá v průzkumech veřejného mínění jasné vedení, proto se v červnových volbách očekává velmi těsný souboj.
Šéfka americké diplomacie také navštívila hrob zavražděného bývalého libanonského premiéra Rafíka Harírího a setkala se s expremiérovým synem a politickým nástupcem Saadem Harírím, který je předákem parlamentní většiny.