Microsoft vydal jednu z největších záplat na slabiny svých programů

Boston/San Francisco - Americký softwarový gigant Microsoft v úterý uvolnil k použití jednu z vůbec největších záplat na bezpečnostní slabiny svých programů včetně Excelu, kudy mohli hackeři převzít kontrolu nad osobními počítači uživatelů. Podnik vypustil deset softwarových záplat, které řeší 34 slabin v programech Office, Windows, Internet Explorer a dalších produktech.

Nezávisle na tom uvedla společnost Adobe Systems, že ve čtvrtek vydá novou verzi svého programu Flash Player. Odstraní tak slabinu v nynější verzi, která hackerům dovolovala získat tajně přístup do počítačů na dálku.

Microsoft dodal, že tři ze záplat mají vysokou prioritu a uživatelé by je měli využít bezprostředně, aby se vyhnuli nebezpečným útokům. Záplaty představují inovovaný software, kterým se nedostatek v původním programu překryje.

Z identifikovaných slabin bylo čtrnáct v programu Microsoft Excel a osm se jich vztahovalo na operační systém Windows a Internet Explorer. Celkových 34 slabin představuje stejný počet jako v rekordní sadě záplat z října minulého roku.