Vrhač milánského dómu nebude pro špatný psychický stav souzen

Milán – Dvaačtyřicetiletý psychicky nemocný Ital, který loni v prosinci napadl italského premiéra a hodil na něj malou repliku milánského dómu, nebude souzen. Důvodem je právě jeho duševní zdraví. Úřady v severoitalském Miláně ho dnes zprostily obvinění z násilného útoku s tím, že svého jednání si tehdy nebyl plně vědom. Informovaly o tom agentury AP a ANSA.

Útočník Massimo Tartaglia z Milána je od února na psychiatrické klinice. Soudkyně Luisa Savoiová v předběžném slyšení rozhodla, že zde musí další rok zůstat na pozorování. Na rok mu také zakázala zúčastnit se veřejných shromáždění.

Třiasedmdesátiletého Berlusconiho napadl Tartaglia 13. prosince 2009 v Miláně. Premiér měl vážně pohmožděný obličej, vnější i vnitřní poranění horního rtu, dva zlomené zuby a zlomeninu nosu. V nemocnici pak strávil čtyři dny, útočníkovi odpustil. Průzkumy ukázaly, že po útoku jeho popularita stoupla.

Vystudovanému inženýru elektroniky Tartagliovi za útok hrozilo až sedm let vězení. S duševními potížemi se léčí dlouhodobě.

Zraněný Silvio Berlusconi
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24