Útoky granátem v Keni mají jednu oběť a přes 20 raněných

Nairobi - Nejméně jednoho mrtvého a více než 20 zraněných si vyžádaly dva útoky granátem, které včera neznámí pachatelé spáchali v keňském pobřežním letovisku Mombasa a v nedalekém městečku Mtwapa. Vyplývá to z informací místní policie a Červeného kříže.

Mombasa je oblíbeným rekreačním střediskem, kam se na Velikonoce chystá řada Keňanů i zahraničních turistů. Podle policie hodil útočník granát do davu lidí v nedaleké Mtwapě a usmrtil jednoho člověka a 11 lidí zranil. Útočníkovi se podařilo utéci.

Druhý útok granátem mířil na restauraci v Mombase a lehce zranil tři lidi, z toho jednoho policistu, uvedla policie. Červený kříž potvrdil, že útok v Mtwapě si vyžádal jeden lidský život. Dodal, že v nemocnici bylo hospitalizováno 24 lidí, z toho dvě osoby jsou v kritickém stavu.

V posledních měsících zažilo několik útoků granátem hlavní město Nairobi. Policie obviňovala z útoků militantní islamistickou skupinu Šabáb působící v Somálsku a napojenou na teroristickou síť al-Káida. Skupina nicméně odpovědnost za útoky popřela. Útoky v Keni ale údajně začaly poté, co vyslala vojáky do sousedního Somálska do boje proti Šabábu.