Ruským konzervativcům prý Madonna způsobila čtvrtmiliardovou újmu

Petrohrad (Rusko) - Na 330 milionů rublů (210 milionů korun) spočítali představitelé ruských konzervativních spolků morální újmu, kterou jim a jejich stoupencům minulý týden způsobila Madonna svým petrohradským koncertem. Sumu chtějí vysoudit na samotné zpěvačce a na organizátorech jejího vystoupení. Madonna se na koncertě v Petrohradě hlasitě zastala ruských gayů a leseb, proti nimž je namířen kontroverzní zákon platný v několika ruských regionech.

Peníze chtějí nárokovat členové spolku zvaného Nové velké Rusko, který usiluje o vzkříšení moci pravoslavné víry a ruského impéria. K žádosti o kompenzaci se připojila i organizace Odborový svaz ruských občanů. "Podáme žalobu k soudu na Louise Cicconeovou (Madonnino občanské jméno) a organizátory jejího koncertu. Musejí kompenzovat kolosální škodu, kterou nám, obyvatelům kulturního Petrohradu, způsobili," prohlásila mluvčí svazu.

V Petrohradě před nedávnem začal platit zákaz propagace homosexuality mezi mladistvými, který svým vystoupením Madonna podle svých kritiků údajně porušila. Zákon podle kritiků otevírá dveře ke svévolnému postihu lidí menšinové orientace.