Sex s Berlusconim? Nikdy, brání se Ruby

Milán - Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, známá pod uměleckým jménem Ruby, přišla protestovat před soudní budovu v Miláně. Veřejně popřela, že by kdy měla pohlavní styk s bývalým italským premiérem Silviem Berlusconim, přiznala ale, že v minulosti lhala o svém původu. Obvinila žalobce ze záměrné kampaně vylíčit ji jako prostitutku. Proces v mediálně sledované kauze Rubygate, v níž Berlusconi čelí obvinění, že Ruby platil za sex v době, kdy nebyla plnoletá, má pokračovat 22. dubna.

V emotivním prohlášení, které přečetla ze šesti stran papíru, Mahrúgová nařkla vyšetřovatele případu z pokusu o vedení psychologické války vůči své osobě. Média pak zkritizovala za poškozování její pověsti. Nebyla prý prostitutkou ani neměla sex s Berlusconim. „Nemám se zač stydět ani co skrývat,“ řekla Mahrúgová.  

Aféra Rubygate propukla v roce 2010 a patří v Itálii k mediálně nejsledovanějším. Berlusconi i Mahrúgová popírají obžalobu, že měli pohlavní styk za peníze v době, kdy dívce ještě nebylo 18 let, což je v Itálii trestné. Vyšetřovatelé zároveň tvrdí, že bývalý předseda vlády zneužil své pravomoci, když se intervencí u policie snažil zabránit tomu, aby byla dívka zatčena kvůli podezření z krádeže.

Protestující Ruby
Zdroj: ČTK
Autor: Luca Bruno

Mahrúgová byla tanečnicí, která podle obžaloby poskytovala na večírcích v Berlusconiho vile placené sexuální služby. Obvinění z prostituce sice dnes popřela, přiznala však, že se expremiéra pokusila obelhat v otázce svého původu. Tvrdila totiž, že je příbuznou bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Berlusconi pak hájil svou snahu zabránit jejímu zatčení tak, že chtěl v souvislosti s jejím původem předejít diplomatickému incidentu. „Je mi to líto. Udělala jsem velkou chybu, když jsem tvrdila, že jsem Mubarakovou příbuznou,“ řekla dnes novinářům a předložila na ukázku jeden ze svých cestovních pasů, do nějž doplnila falešné příjmení Mubaraková.   

Zachrání Berlusconiho opět zdržování soudního procesu?

Proces byl v posledních týdnech několikrát odročen, hlavním důvodem byla Berlusconiho nemoc či jeho přítomnost v parlamentu. Jeho advokáti rovněž podali stížnost na údajnou podjatost milánských soudců. Soud se koná pro expremiéra v citlivé době povolebních vyjednávání, v nichž se jakožto lídr středopravé koalice opět pokouší získat podíl na vládě a nabízí spolupráci vítězi voleb Pieru Luigimu Bersanimu.

Snaha o zdržování soudního řízení se politikovi může vyplatit. V minulosti už několikrát unikl trestu právě kvůli tomu, že projednávání případů trvalo příliš dlouho, takže byla překročena promlčecí lhůta.

Silvio Berlusconi a tanečnice Ruby
Zdroj: ČT24