Podle chicagského starosty hyzdí TRUMP tvář velkoměsta

Chicago - Starosta Chicaga Rahm Emanuel chce nechat odstranit obří šestimetrový nápis TRUMP, který si miliardář Donald Trump nechal umístit na svůj mrakodrap. Bohatý podnikatel ale nemíní poslechnout starostu třetího nejlidnatějšího amerického města, které je proslulé tím, že si více než jiná velkoměsta hledí architektonické úrovně svých staveb, a to včetně detailů.

Vlivný realitní magnát umístil své jméno sahající přes dvě poschodí vysoko nad úroveň ulice v centrální části města a tvrdí, že nápis v této podobě městské úřady schválily. „Kdyby to bylo v Atlantic City nebo v Las Vegas, nikoho by to nezajímalo. Ale tohle je v Chicagu, a to v té části Chicaga, která je plná skvělých staveb z dvacátých až šedesátých let a dále,“ prohlásil kritik architektury a nositel Pulitzerovy ceny Blair Kamin z listu Chicago Tribune. Podle něj žádná další výšková stavba ve městě žádný podobný nápis nemá.

Řada mrakodrapů ve městě má velké nápisy blízko u vchodu či těsně nad úrovní terénu. Jedině Trump International Hotel & Tower má takto rozměrný nápis a tak vysoko.

Starosta Rahm Emanuel, kterému se pro jeho bojovný přístup k veřejným problémům přezdívá „Rahmbo“, hodlá architektonickou úroveň města bránit a hledá prý právní cestu, jak nápis odstranit. „Starosta Emanuel se domnívá, že jde o architektonicky vkusnou budovu zhyzděnou architektonicky nevkusným nápisem,“ uvedla jeho mluvčí Kelley Quinnová.

/*json*/{"map":{"lat":41.88933103108057,"lng":-87.62643435510228,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/