Kubánci lámou rekordy, tentokrát namíchali obří daiquiri

Havana - Největší daiquiri na světě se pokusili namíchat barmani v baru v Havaně, kde tento koktejl vznikl. Nápojem připravovaným z kubánského rumu, limetkové šťávy, cukru a ledové tříště naplnili dvoumetrovou sklenici. Chtěli se tak dostat do Guinnessovy knihy rekordů, napsala agentura AP.  

V baru Floridita, který proslavil spisovatel Ernest Hemingway, dva barmani stojící na dřevěném podstavci vylévali obsah jednoho shakeru za druhým do obří sklenice. Pořadatelé tvrdí, že 270litrové daiquiri ještě nikdo nenamíchal a že pokořili světový rekord. V porotě, která výkon sledovala, zasedl i Kubánec José Castelar Cairo, který umotal nejdelší doutník.

Míchání obřího koktejlu se konalo při příležitosti 195. výročí založení baru Floridita. Šlo také o oslavu Hemingwayových 113. narozenin.


Kubánci už mají světový rekord za nejdelší doutník, díky dnešnímu výkonu si ho možná připíšou za největší daiquiri. O zápis do Guinnessovy knihy rekordů usiluje i jistý muž z Havany, který tvrdí, že sestrojil nejvyšší bicykl na světě. Měří osm metrů.