Otázky Václava Moravce o filmu a financích

Praha/Karlovy Vary - Hosty první části pořadu Otázky Václava Moravce budou místopředseda strany TOP 09 a kandidát na ministra financí Miroslav Kalousek a náměstek ministra financí Bohdan Hejduk, hlavním tématem rozhovoru budou veřejné finance. Ve druhé části pořadu se pak diskuse bude točit hlavně kolem filmu, hosty budou například prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiří Bartoška nebo umělecká ředitelka festivalu Eva Zaoralová.

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce budou místopředseda strany TOP 09 a kandidát na ministra financí Miroslav Kalousek a náměstek ministra financí Bohdan Hejduk. Budou hovořit o přípravě státního rozpočtu na příští rok nebo o konvergenčním programu.

Následně se do diskuse zapojí i ministr kultury vlády v demisi Václav Riedlbauch a kandidát na ministra kultury nové vlády Jiří Besser (TOP 09). Debatovat budou na téma: dopad plánovaných škrtů na rozpočet ministerstva kultury a kulturu obecně; podpora a rozvoj české kinematografie a filmového průmyslu; příprava zákona o kinematografii (vícezdrojové financování Státního fondu pro kinematografii, zachování reklamy v ČT, investiční pobídky pro filmaře); digitalizace audiovizuálního kulturního dědictví České republiky pro příští generace a prostředky na ni.

Hosty další části pořadu budou: ministr kultury vlády v demisi Václav Riedlbauch, kandidát na ministra kultury nové vlády Jiří Besser (TOP 09), generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, ředitel výroby České televize Václav Myslík a předseda Asociace producentů v audiovizi (APA) a producent Pavel Strnad. Pohovoří o koncepci podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu; přínosu České televize a TV Nova k rozvoji filmového průmyslu a digitalizaci starých filmů a jejich vysílání v televizích.

Dále v pořadu vystoupí zakladatel české produkční společnosti Stillking Films Matthew Stillman a filmový producent Marc Jenny. Rozhovor bude na téma: koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu; příprava zákona o kinematografii; digitalizace audiovizuálního kulturního dědictví České republiky. Na téma dramaturgie a technika digitalizace filmů budou diskutovat filmová střihačka Thelma Schoonmaker a umělecká ředitelka MFF KV Eva Zaoralová. Jako závěrečný host přijde prezident MFF KV Jiří Bartoška a odpoví na dotazy na téma program, financování a budoucnost MFF Karlovy Vary.

Václav Riedlbauch
Václav Riedlbauch
Více fotek
  • Václav Riedlbauch autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/17/1670/166925.jpg
  • 45. ročník MFF KV zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1775/177453.jpg