Mad Men a American Horror Story mají 17 nominací na Emmy

Los Angeles (USA) - Nejvíce nominací na letošní americké televizní ceny Emmy získaly seriály Mad Men a American Horror Story. Oba mají šanci uspět shodně v 17 případech. Pro seriálové tvůrce jde o nejprestižnější ocenění na světě, které výrazně ovlivňuje globální showbyznys.

Seriál Mad Men, který si společně se seriálem Taková moderní rodinka odnesl loňské nejvýznamnější ceny Emmy v kategoriích nejlepší dramatický a komediální seriál, má šanci stát se nejvíce oceňovaným dramatickým seriálem v televizní historii. V minulosti již pětkrát vyhrál Emmy v hlavní kategorii.

Hvězdy tohoto seriálu o reklamní agentuře v 60. letech, tedy v začátcích reklamního byznysu, Jon Hamm a Elisabeth Mossová byli nominováni v kategorii herec v hlavní roli.

Seriál American Horror Story získal rovněž 17 nominací, mimo jiné i pro herečku Connie Brittonovou. V nominacích uspěly především formáty, které zaujaly už v minulých letech. Nicméně objevili se i noví hráči, kupříkladu historický seriál Panství Downton, který znají i diváci České televize.

Seriály výpravně udělané a scénáristicky silné

Zatímco před deseti lety byly v popředí hlavně sitkomy, dnes bodují výpravné seriály točené v exteriérech, pod kterými jsou často podepsáni slavní tvůrci. Příkladem budiž série Boardwalk Empire o mafii ve třicátých letech, na které spolupracoval i oscarový režisér Martin Scorsese.

„V současné době porotci dávají přednost seriálům, které jsou dobře výpravně udělané, mají výborné kostýmy, jsou scénáristicky silné s výrazně prokreslenými hereckými postavami,“ říká redaktorka časopisu Forbes Irena Cápová.

Držitelé cen Emmy budou slavnostně vyhlášeni 23. září v show vysílané stanicí ABC.

Video Komentář Ireny Cápové
video

Komentář Ireny Cápové