Lístky na Monty Python zmizely do minuty

Londýn - Pouhých 44 sekund stačilo zájemcům o vystoupení britské komediální skupiny Monty Python, aby dnes vykoupili všechny vstupenky na chystanou londýnskou show. Pětice komiků se rozhodla k představení plánovanému na 1. července přidat další čtyři večery. Pod nečekaným úspěchem v prodeji jsou však podepsáni i spekulanti. Prodané vstupenky se totiž o pár chvil později objevily v nabídce znovu s mnohdy až stonásobnou přirážkou. Někteří spekulanti, kteří je získali za ceny od 27,50 do 95 liber (asi 900–3000 korun), je nabídli do dalšího prodeje až za 3 000 liber.

Video Z Londýna informuje Ivan Kytka
video

Z Londýna informuje Ivan Kytka

Michael Palin, Eric Idle, John Cleese, Terry Gilliam a Terry Jones k projektu podle webu britské stanice BBC řekli, že chtějí vědět, zda dokážou být pořád ještě legrační. Fanoušci mohou od vystoupení očekávat „trochu legrace, spoustu patosu, nějakou hudbu a špetku stařeckého sexu“, popsal chystaná vystoupení Idle. Šestým členem skupiny byl Graham Chapman, který zemřel v roce 1989.

Komediální skupina působila v letech 1969–1983. Stala se kultovní díky svému komediálnímu seriálu pro televizní síť BBC nazvanému Monty Python's Flying Circus (Monty Pythonův létající cirkus). Vysílal se v letech 1969–1974 a má celkem 45 dílů. Úspěch slavilo i několik filmů.