Posedmnácté a prý nejlépe. Bluesman Robert Cray vydává desku

Praha – Americká kytarová ikona, zpěvák a bluesman Robert Cray nachystal nové album. Slibuje, že se v něm vrací ke kořenům soulové hudby. To ostatně někteří fanoušci už brzy posoudí sami – umělec totiž vyráží na turné po Spojených státech a chystá se i do Evropy. Česká republika se však na seznamu koncertních míst neobjevila. 

Video Robert Cray vydává sedmnácté album
video

Robert Cray vydává sedmnácté album

Cray je na scéně už od osmdesátých let minulého století. Novinka In My Soul nese pořadové číslo sedmnáct a odkazuje na to, co se kytaristovi děje na duši. Sám autor je na desku dost pyšný, protože prohlásil, že se jedná o nejlepší nahrávku jeho čtyřicetileté kariéry. „Na tomto albu se dost vracíme ke kořenům naší kapely. Doufám, že je to příjemný mix blues a rhythm’n’blues,“ přiblížil lehce.

Cray debutoval v roce 1980 albem Who's Been Talkin'?, které ho katapultovalo mezi hvězdy bluesové hudby. Je jedním z těch, kteří v osmdesátých letech vdechli téhle muzice nový život a osvěžili zájem u světového publika. 

Robert Cray:

„Chci, aby si lidé pamatovali moje skladby. Doufám, že je skládám tak, aby jim utkvěly v paměti. To je pro moji práci nejdůležitější. Je jedno, jestli zpívám nebo hraju na kytaru, ale vždycky to musí být dobrá píseň.“


Držitel pěti Grammy a patnáctkrát nominovaný muzikant v minulosti zahrál i v Česku. Vůbec poprvé to bylo v roce 2006, kdy se objevil jako předskokan historicky prvního koncertu Erika Claptona. A v roce 2011 byl Cray uveden do Bluesové síně slávy.