Fischerův kabinet projedná podmínky ČSSD

Praha - Vláda projedná 27 bodů, na jejichž základě je sociální demokracie připravena podpořit přechodný kabinet premiéra Jana Fischera. Předseda vlády to dnes uvedl po setkání s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Milanem Štěchem. Podle premiéra jsou mezi podmínkami ČSSD neproblematická témata, stejně jako body, které kabinet bude muset důkladně probrat.

„Podmínky jsem si samozřejmě přečetl (…) a podle věcné příslušnosti žádám ministry o reakci,“ uvedl Fischer. Vláda se tak podle něj o podmínkách ČSSD bod po bodu poradí a zaujme k nim stanovisko.

0Premiér Jan Fischer:

„Vychází to samozřejmě z politických priorit druhé nejsilnější strany… Jsou tam věci, se kterými na první pohled vláda mít problém nebude, ale jsou tam také jiné věci, které se budou muset zvážit velmi důkladně.“


Fischer již dříve uvedl, že body by nenazval omezujícími podmínkami, vidí je spíše jako doporučení. Požadavky ČSSD se nelíbí ODS. Lidovec Miroslav Kalousek soudí, že od sociálních demokratů je to falešná hra s voliči. Socialisté vyzvali příslušná ministerstva například k tomu, aby zastavila přípravu prodeje Letiště Praha a nepřipustila privatizaci Budějovického Budvaru.