Výpadek proudu v Praze: Nejezdilo metro, nefungovaly semafory

Praha - Hlavní město postihl dopoledne rozsáhlý výpadek proudu, který zasáhl jižní část města. Bez elektřiny se ocitly celé čtvrti, například Měcholupy, Lhotka, Pankrác nebo část Jižního Města. Kolaps ale postihl i Vinohrady v centru Prahy. Krátce před půl desátou totiž na několik minut přestala fungovat rozvodna na Chodově, což je jedno ze čtyř zásadních zásobovacích míst pro Prahu.

Výpadek proudu způsobil komplikace v dopravě, kvůli výpadku byla uzavřena stanice metra Pankrác a od 9:30 deset minut nejezdila celá trasa C. Komplikace byly i v tramvajové dopravě. Na velkých křižovatkách nefungovaly ani semafory a dopravu tam museli řídit policisté. Došlo i k několika drobnějším nehodám.

Výpadek proudu zkomplikoval život i pracovníkům lékáren, protože nemohli vydávat některé léky, které se musí ověřovat přes centrální registr. Nefungovaly ani některé počítače na pobočkách České pošty.

Video Reportáž Marty Machkové
video

Reportáž Marty Machkové

Podle mluvčího pražské energetiky Petra Holubce se asi 45 minut po havárii povedlo rozsvítit i poslední postiženou oblast, což byl Karlov u Nuselského mostu. Česká energetická přenosová soustava teď zjišťuje, co způsobilo  havárii na chodovské rozvodně.

Nefungující semafor
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24