Dopravu do Mostů u Jablunkova zkomplikují hned tři stavby

Třinecko - Jízda po silnici z Třince do Mostů u Jablunkova bude o prázdninách ještě komplikovanější. Hlavní tah na Slovensko už dlouho nestačí svou kapacitou stále vyššímu počtu aut a kamionů. Provoz na něm teď navíc brzdí dvě velké dopravní stavby. V červenci k nim přibude třetí, a to ve Vendryni. Ta si dokonce vyžádá částečnou uzavírku silnice. Dopravní omezení kvůli stavbě nové silnice začne ve Vendryni platit od 11. července a skončí až v závěru srpna.

Hlavní tah na Slovensko na východ od Třince je černou můrou mnoha řidičů. Nekonečné řady aut - pro obyvatele Vendryně to je obvyklý obrázek. Silnice 1/11 prochází přímo centrem jejich obce. A bude ještě hůře. Už brzy se tam totiž začne stavět. „Dojde k rozšíření silnice 1/11, aby se zde mohlo vybudovat připojení na krajskou silnici z celého Jablunkovska přes Vendryni do Třince,“ říká starosta Vendryně Rudolf Bilko.

Stavbu kraj odložit nemůže. Současná silnice totiž vede zcela nevhodně přímo středem vendryňského nádraží, a to se musí změnit dříve, než bude hotový železniční koridor. Jeho stavba se tam už brzy přesune. Na hlavním tahu na Slovensko ale kvůli tomu zůstane ze dvou pruhů v provozu jen jeden. „Jeden směr, to znamená směr Třinec-Jablunkov, půjde přes Karpentnou a na stávající trase zůstane jen směr od Jablunkova na Třinec,“ vysvětluje vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Ivo Midas.

Řidičům na Třinecku navíc komplikují život i další silnice, které jsou rozkopané kvůli stavbě kanalizace. A aby toho nebylo málo, měl teď stát začít s opravou mostu v Neborech. Obce si ale vyžádaly odklad. Kvůli tomu by totiž auta nemohla jezdit objížďkou přes Karpentnou. „Oprava mostu nemůže běžet souběžně s uzavírkou ve Vendryni, protože Třinec by byl neprůjezdný,“ potvrdila i starostka Třince Věra Palkovská.

Provoz ve Vendryni
Provoz ve Vendryni
Více fotek
  • Provoz ve Vendryni autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1762/176161.jpg
  • Dopravní omezení autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1762/176162.jpg