Odpadu za poslední rok znovu mírně přibylo. V Česku ho vzniklo 38,5 milionu tun, podle aktuálních dat ministerstva životního prostředí hlavně na stavbách a při demolicích. Nepotvrdila se však některá očekávání v souvislosti s epidemií koronaviru – množství nebezpečného materiálu zůstalo stejné, a odpadu ve městech a obcích dokonce ubylo.
Celou reportáž sledujte ZDE.












