Maloobchodní část Českých Radiokomunikací získal T-Mobile

Praha - Část Českých Radiokomunikací, která poskytuje maloobchodní telekomunikační služby koncovým zákazníkům, koupil největší tuzemský mobilní operátor T-Mobile. Operátor získá přes 100 tisíc uživatelů hlasových a internetových služeb Radiokomunikací a začne teď nabízet rovněž pevné linky a s nimi spojené služby. K dokončení transakce by mělo dojít do konce listopadu. Cena zatím nebyla oznámena.

Díky převzetí maloobchodní části ČRa bude T-Mobile moci nabídnout fixní telekomunikační služby, které firmě dosud přeprodávali jiní operátoři, a zároveň se stane jedničkou mezi alternativními operátory nabízejícími internetové připojení ADSL. Vedle uživatelů ADSL převezme i zákazníky služby WiMAX, Radiokomunikacím ale zůstane její infrastruktura.

T-Mobile se přibližuje Telefónice O2

T-Mobile začne nabízet pevné linky (zdroj: ČT24)

Nabídkou služeb se tak T-Mobile přiblíží svému největšímu konkurentovi, Telefónice O2, která byla dosud jediným provozovatelem pevné i mobilní telekomunikační sítě. V současnosti má T-Mobile kolem 5,4 milionu mobilních zákazníků. Telefónica eviduje 4,8 milionu mobilních uživatelů, ve své působnosti má i přes 1,8 milionu pevných linek. „Myslím si, že je to velmi významná změna na trhu, protože České Radiokomunikace jako jedny z mála mají vlastně alternativní síť ke stávající pevné síti Telefónica O2,“ tvrdí Jan Lodl, spolupracovník serveru mobil.cz.

Jak uvedl telekomunikační odborník Martin Zikmund, T-Mobile bude mít do konvergovaného operátora ještě daleko. „T-Mobile bude muset investovat masivní prostředky do reklamy, aby se dostal do povědomí lidí jako konvergovaný operátor,“ uvedl s tím, že podobnou kampaň musela provést i O2 po sloučení Telecomu s Eurotelem.

Radiokomunikace se zaměří na firemní klientelu

Prodejem maloobchodu se České Radiokomunikace zaměří na své klíčové oblasti podnikání, tedy vysílací služby a telekomunikační služby pro firemní zákazníky. „Porovnali jsme nabídku našich služeb s nabídkami konkurentů a zvážili naši schopnost efektivně se odlišit na trhu,“ uvedla generální ředitelka Českých Radiokomunikací Jane Hannahová.

Součástí transakce bude prodej aktiv v segmentech malých a středních firem, živnostníků a rezidenčních zákazníků, i převzetí části zaměstnanců Českých Radiokomunikací. Společnosti rovněž podepsaly smlouvy o spolupráci na poskytování služeb po přechodnou dobu. „Myslím, že T-Mobile má značku, má pozici na trhu, má ty propozice, které naši zákazníci chtějí. A myslím, že je to pro nás výborný strategický soulad,“ dodává Hannahová. Dohodu ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Podle generálního ředitele operátora Rolanda Mahlera je pro maloobchodní zákazníky Českých Radiokomunikací, kteří se stanou klienty T-Mobile, transakce výhodná. „Budou jim poskytovány služby ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako doposud, navíc získají přístup ke všem výhodám, jež T-Mobile nabízí svým zákazníkům,“ vysvětlil.

Největší český operátor podle Mahlera zatím neuvažuje, že by pro pevné linky zavedl novou značku podobně jako například na sousedním Slovensku, kde firma služby nabízí pod označením T-Com. Naopak se dá očekávat zavedení nových služeb, které firma jinde v Evropě nabízí, například internetová televize IPTV. Podle Mahlera ale dosud nepadlo definitivní rozhodnutí.

Většinu maloobchodních klientů získaly České Radiokomunikace koupí telekomunikační firmy TELE2 v roce 2006. Po akvizici měly kolem 450 tisíc zákazníků, v současnosti před prodejem maloobchodní divize jich mají 170 tisíc. České Radiokomunikace jsou dominantním poskytovatelem televizního a rozhlasového vysílání a provozují vlastní telekomunikační síť.

  • T-Mobile autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/543/54235.jpg
  • Jane Hannahová autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1117/111615.jpg
  • Telefonování autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/8/726/72536.jpg

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

Solární elektrárny v EU loni poprvé vyrobily víc energie než ty uhelné

Podíl solární energie na výrobě elektřiny v Evropské unii byl loni s jedenácti procenty poprvé vyšší než podíl uhelných elektráren, které vyprodukovaly necelou desetinu celkového energetického mixu. Ve zprávě to uvedl výzkumný institut Ember. Loni dále klesal celkový podíl energie z fosilních zdrojů, naopak ty obnovitelné dosáhly dosud nejvyššího podílu 47 procent na celkové výrobě.
před 17 mminutami

Paliva dál zdražují. Benzin o padesátník, nafta o 65 haléřů

Pohonné hmoty dál zdražily o desítky haléřů, tempo růstu cen v uplynulém týdnu zrychlilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,74 koruny, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. Nafta je dražší o 65 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,15 koruny, vyplývá z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Benzin byl naposledy dražší loni na začátku září, nafta loni v polovině srpna. Růst cen bude podle analytiků pokračovat i v příštích dnech.
07:35Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Podnikatelé od Trumpa očekávají náskok v AI, obchodní válku ne

Donald Trump opět úřaduje v Bílém domě a strhává na sebe pozornost celého světa. Ve středu pohrozil Rusku sankcemi, pokud se brzy nedomluví s Ukrajinou na příměří. Číně vyhrožuje cly, ekonomických dopadů se obává i Evropa. O možných dopadech Trumpova prezidentství na ekonomiku a náskoku USA v oblasti umělé inteligence hovořili v Událostech, komentářích podnikatelé Zbyněk Frolík, Dalibor Dědek a ředitel asociace obranného průmyslu Jiří Hynek.
před 3 hhodinami

Obce mohou kvůli malé vytíženosti přijít o výdejní boxy, někde zřizují vlastní

Úsobrno na Blanensku přijde o jediný výdejní box, který v obci je. Provozovatel ho zruší kvůli malé vytíženosti. Takových míst je v Česku několik. Řešením mohou být obecní doručovací schránky. Nově je zřizují hlavně menší obce, ve kterých boxy doručovacích firem zcela chybějí. Obecních boxů vzniklo už několik desítek, vyjdou na dvě stě tisíc korun a víc.
před 4 hhodinami

Firmy vyhlížejí, zda Trump zavede další cla. Část by mohla přesunout výrobu

Řada českých podniků po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu už předpokládá, že dojde k uvalení nových cel, případně zvýšení těch aktuálně platných. Pro evropskou ekonomiku by to podle nich byl problém. Některé firmy pak přiznávají, že by v takovém případě přemístily výrobu právě do Spojených států.
před 15 hhodinami

Trump bude chtít Americe vrátit ztracený respekt, říká Topolánek

Nový americký prezident Donald Trump bude chtít podle bývalého předsedy vlády Mirka Topolánka vrátit Spojeným státům částečně ztracený respekt. „Amerika ten respekt částečně ztratila za Baracka Obamy a nepochybně i za Joea Bidena,“ sdělil Topolánek v Interview ČT24. Trump podle něho určitě neopustí svoji základní myšlenku, kterou je heslo „America first“. To, co nový prezident USA říká, je podle bývalého českého premiéra třeba brát velmi vážně. „Trump je člověk z byznysu, je významně transakční a je to dobrý vyjednávač,“ míní Topolánek.
před 16 hhodinami

Polské nábytkářství zažívá krizi, sektor opustily desetitisíce lidí

Polský nábytkářský sektor, jeden z největších na celém světě, čelí hluboké krizi. Jen vloni ho muselo opustit dvacet tisíc zaměstnanců. Na vině jsou vysoký kurz zlotého, ceny energií, ale také obcházení evropských sankcí ze strany ruských firem.
včera v 07:00

Lidí v exekuci nadále ubývá

Počet lidí v exekuci loni meziročně klesl o více než třicet tisíc. Loni tak bylo zatíženo exekucí přibližně 615 tisíc lidí. Vyplývá to z nejnovějších dat Institutu prevence a řešení předlužení. Dlužníků přitom ubývá dlouhodobě. Hlavními důvody snižujícího se množství exekucí jsou postupné právní úpravy a proces oddlužení, díky kterému se každý rok zbaví exekuce desítky tisíc lidí.
včera v 06:30
Načítání...