Hasiči zlikvidovali požár v Akumě v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Hasiči v Mladé Boleslavi už zlikvidovali požár v areálu výrobce autobaterií Akuma. Vypukl včera odpoledne ve skladu firmy a pak se rozšířil na administrativní budovu. Na místě zasahovalo okolo 130 hasičů, nikdo nebyl zraněn. Příčina zatím není známá, v úvahu přichází například závada na elektroinstalaci. Škody se odhadují na desítky milionů korun.

Oheň v areálu společnosti Akuma, se kterým od pátečního odpoledne bojovaly desítky hasičů, již dohořel. Zmizel i štiplavý oblak dýmu, který byl ještě večer vidět z širokého okolí.  

„Včera večer jsme čekali, že dnes dopoledne budou ještě probíhat dohašovací práce, ale vše je již hotovo. Proto jsme mohli vpustit vyšetřovatele a vedení firmy do objektu,“ prohlásil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Hasiči dostali požár pod kontrolu okolo osmé hodiny večerní. Čekali, až se zřítí hořící střešní konstrukce výrobní haly, protože na zemi mohli oheň lépe likvidovat.

Konstrukce výrobní haly i některých přilehlých budov je značně narušená. Z požární plošiny je jasně vidět, že objekt dlouhý více než 100 metrů nemá střechu a zprohýbané jsou i železné nosníky. „Nyní bude na vyjádření statika, co s objektem dál. Každopádně tam teď rozhodně nesmí zaměstnanci,“ řekl náměstek ředitele středočeských hasičů Jan Žižka.

Na místo požáru se nicméně vydali vyšetřovatelé, kteří budou zkoumat rozsah škod a příčinu, proč začalo hořet. Škody se zatím odhadují až na 100 milionů. Vyšetřování by mohlo trvat i týdny.