Dobrý anděl pomáhá už tři roky, pod křídla si ho vzala i Česká televize

Praha - Česká televize se stala mediálním partnerem úspěšného charitativního projektu Dobrý anděl. Nadace už 3 roky finančně podporuje rodiny, kterým do života vstoupila vážná nemoc.  Pokud ještě nejste Dobrým andělem a chcete pomáhat, zaregistrujte se zde.

Dobrý anděl nyní pomáhá asi 1 150 rodinám, které se kvůli péči o nemocné dostaly do finanční tísně. „Za celou dobu existence Dobrého anděla jsme pomohli 1 300 rodinám. Těch, ke kterým se pomoc Dobrých andělů nedostává, je u nás ale ještě poměrně hodně,“ domnívá se zástupkyně nadace Dobrý anděl Michaela Bičíková.

Dárci, takzvaní Dobří andělé posílají pravidelně finanční příspěvky. Nadace pak každý měsíc vybranou částku mezi jednotlivé rodiny rozdělí. Každý Dobrý anděl získává přístup na svůj Andělský účet, kde přesně vidí, komu jeho příspěvek pomohl. Výše příspěvku není nijak omezená.

Od založení nadace 8. listopadu 2011 přispěli Dobří andělé částkou 70 253 744.95 korun. Jen za letošní únor zatím nadace přijala 4 217 421 korun. Dobrých andělů je nyní 26 190, průměrná výše přímého příspěvku je 295 korun.     

Příjemce finanční pomoci vyhledává nadace společně s odbornými lékaři a sociálními sestrami v nemocnicích. „Závěrečný výběr příjemců provádí pouze lékař. Finanční pomoc od nás rodiny s dětmi dostávají již měsíc poté, co doručí vyplněnou žádost potvrzenou lékařem,“ uvádí nadace na svém webu. Rodiny s dětmi ve finanční tísni zde najdou také informace, jak mohou o pravidelnou pomoc požádat.

6 minut
Bičíková: Pomoc stále potřebuje hodně rodin
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Samoživitelky mohou díky novému projektu využít zdarma pomoc advokátů

Samoživitelky a samoživitelé, kteří řeší rozdělení péče o děti či výživné, mohou nově získat bezplatnou právní pomoc z projektu Máš na to. Využít mohou služeb 31 advokátů a advokátek po republice. Projekt spolu s manželkou prezidenta Evou Pavlovou představily jeho organizátorky z organizací Fandi mámám a Vindica. V každém kraji jsou zatím dva experti. Pokrytí stále chybí v karlovarském regionu.
před 5 mminutami

Schodek letošního rozpočtu by měl být asi 310 miliard, zjistila ČT

Sestavování letošního státního rozpočtu jde do finále. Ministryně financí Alena Schillerová potvrdila, že na rok 2026 plánuje schodek přesahující 300 miliard korun. Podle informací ČT z více zdrojů zatím koalice počítá se sumou kolem 310 miliard. Už ve čtvrtek odpoledne projednají klíčový zákon ministři na neformálním zasedání. V pondělí ho pak chce vláda schválit oficiálně a ještě týž den ho poslat sněmovně.
před 50 mminutami

„Zkusil jsem na ni mluvit, nereagovala.“ Svědci popsali záchranu dívek na jihu Čech

Nejasnosti dál panují kolem víkendové záchrany dvou tonoucích dívek ve věku kolem patnácti let v Českých Budějovicích. Klíčový otazník je nad způsobem, jak se ocitly ve vodě. Zda uklouzly na namrzlé cestě, nebo šly po ledě a nevšimly si vysekaného otvoru pro otužilce, nebo k neštěstí došlo úplně jinak. Jedna z dívek zemřela, druhou se podařilo zachránit. Česká televize hovořila ve středu s profesionálním vojákem, který byl na místě jako první, událost popsali i zasahující policisté.
před 1 hhodinou

Zástupci vlády a odborů budou jednat o zvýšení platů, koalice projedná rozpočet

Zástupci vlády a odborů budou ve čtvrtek pokračovat ve vyjednávání o růstu platů ve veřejném sektoru pro letošní rok. V poledne se sejdou ve Strakově akademii. Ministr práce Aleš Juchelka (ANO) i předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula uvedli, že by se dohoda ve čtvrtek mohla uzavřít. Na schůzku o platech by mělo navázat koaliční jednání o návrhu letošního státního rozpočtu.
před 3 hhodinami

Skvělá příležitost a maraton schůzek, hodnotí dva dny v Davosu Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) na síti X oznámil, že se na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu setkal se šesti prezidenty, pěti premiéry včetně německého kancléře Friedricha Merze, se šéfem NATO Markem Ruttem, s běloruskou opoziční lídryní Svjatlanou Cichanouskou i se špičkami byznysu. Dva dny na ekonomickém fóru podle něj byly „skvělou příležitostí“ sejít se s lídry z celého světa a podpořit export a investice tuzemských firem i do zemí mimo Evropu a vzájemný turistický ruch.
před 9 hhodinami

Analýza: K říjnovým sněmovním volbám přišli méně často lidé ve středním věku

V říjnových sněmovních volbách hlasovali méně často než další věkové skupiny lidé ve středním věku od zhruba 25, 27 do 45 let. Výrazně podprůměrná byla účast žen kolem třiceti a čtyřiceti let, volit jich přišlo 58 procent. Nejmladší voliči se naopak nechali zmobilizovat, lidé v důchodovém věku prokázali výraznou disciplínu, vyplývá z analýzy datových souborů šesti agentur (STEM, Kantar, Ipsos, Median, NMS a Data Collect), které spojily své informace do rozsáhlého souboru o více než 7500 respondentech.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

Falešný policista vylákal ze školy v Blansku miliony. Podvodníkům pomáhá i AI

Základní a mateřská škola Salmova v Blansku přišla kvůli podvodu o miliony korun, situací se zabývá už i město. Policie minulý týden uvedla, že žena z Blanenska uvěřila smyšlené historce podvodníků o tom, že si na její jméno někdo chtěl vzít bankovní půjčku, a poslala jim skoro deset milionů. Fiktivní policista ji přes telefon přesvědčil, že její peníze i finance školy jsou v ohrožení. Podle expertů pracují podvodníci i díky umělé inteligenci stále sofistikovaněji. Zásadní je zachovat klid a pravost informací si vždy ověřit, radí.
před 9 hhodinami

Plaga rozhodne o změnách v revizi vzdělávacího programu do konce února

Do konce února rozhodne ministr školství Robert Plaga (za ANO) o případných změnách v revizi takzvaného rámcového vzdělávacího programu v základních školách. Uvedl to ve středu na jednání sněmovního výboru po představení priorit svého resortu. Klíčové pro změny ve školách je podle něj to, aby měli učitelé dost podpůrných materiálů. Plaga také trvá na tom, že druhý jazyk by si od sedmé třídy děti měly vybírat, a ne ho mít povinně, jak s tím počítá současný dokument. Nový vzdělávací program schválil bývalý ministr Mikuláš Bek (STAN). Povinný má být pro prvňáky a šesťáky od září 2027.
před 10 hhodinami
Načítání...