Zlín jede do Třince. Srovnají domácí sérii?

Třinec - Hokejisté Třince budou ve čtvrtečním šestém semifinálovém utkání play-off extraligy usilovat o odvrácení druhého mečbolu Zlína a vyrovnání série na 3:3. Oceláři by tak oživili vzpomínky na předloňskou semifinálovou sérii proti Slavii, které rovněž sebrali dva mečboly a nakonec ji v porazili i v rozhodujícím sedmém zápase.

Pátý zápas vyhrál Třinec shodou okolností 6:1 stejně jako před dvěma lety, jen s tím rozdílem, že hrál tehdy doma. K úplnému obratu má ale zatím ještě poměrně daleko. Šesti góly však alespoň zahnal střeleckou frustraci z předešlých dvou zápasů na domácím ledě. „Je to pro nás rozhodně vzpruha, že jsme se proti tak organizované hře Zlína dokázali výrazně střelecky prosadit, že jsme využívali přesilovky. Budeme na to chtít navázat i v domácím utkání,“ řekl třinecký trenér Josef Turek.

„Chceme být znovu od začátku aktivní, mít dobrý pohyb, být důrazní před brankou. Prostě zopakovat výkon ze Zlína. Věřím, že se tam ještě vrátíme na rozhodující utkání.“ Jeho týmem během série se Zlínem prochází malá virová epidemie, která momentálně vyřadila ze hry Varaďu, Kloučka a Zagrapana, zraněný je Hrňa.

Podle Turka se o jejich startu bude rozhodovat až ve čtvrtek. „Ale změny moc dělat nechceme a budeme se držet přísloví, že vítězná sestava se nemění,“ usmál se kouč. I trenér Zlína Rostislav Vlach má problémy se sestavou. Postrádá zraněného brankáře Horčičku a také Holíka, Honejska a Kubiše. Teprve před zápasem rozhodne lékař, zda nastoupí Linhart a Zámorský, kteří nedohráli minulé utkání. „Zatím nevím, jak poskládáme sestavu,“ řekl Vlach.

Otazník visí i nad dalšími hráči, kteří mají naraženiny a hrají se sebezapřením. Jako pozitivum ale dobře vnímá, že výhodu mečbolu má stále jeho celek. „Oba týmy jsou vyrovnané, nikdo nemohl čekat, že sérii vyhrajeme 4:1. Pokusíme se zopakovat naše předcházející výkony v Třinci,“ uvedl Vlach.

Po dnešním tréninku rozebral se svými svěřenci poslední utkání. „Řekli jsme si základní věci, v nichž jsme chybovali. Rozhodla naše vyloučení a tři rychle inkasované góly ve druhé třetině. Porážku nechceme zbytečně hodně pitvat. Důkladně se připravíme a pokusíme se rozhodnout o postupu,“ uvedl zlínský kouč.

Vydáno pod