Projekt čisté Svratky bude pokračovat

Brno - Projekt vyčištění brněnské přehrady od sinic pokračuje, tak by se dal zjednodušeně shrnout závěr ze schůzky politiků a vodohospodářů. Podle odborného dohledu, který si před časem najalo Povodí Moravy, se totiž v projektu „zapomnělo“, že přehrada je součástí povodí řeky Svratky, která je hlavním zdrojem znečištění nádrže.

Zástupci jihomoravského kraje se proto příští pondělí sejdou se svými protějšky z Vysočiny a pardubického kraje, aby se s nimi domluvili na dalším postupu, jak zachovat čistou Svratku i s jejími přítoky.  

„K těmto krokům se přistupuje za pět minut dvanáct, pokud by se realizovala opatření pouze na brněnské přehradě, bylo by riziko neudržitelnosti projektu a případně vrácení financí od státního fondu životního prostředí,“ upozornil vedoucí odborného dohledu Jan Hodovský.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...