Pevnost Boyard v Horšovském Týně

Zámek a hrad v Horšovském Týně byl 7. listopadu centrem soutěže Pevnost Týn, kam byl vybrán i žákovský tým z Poběžovic. Soupeřili s žáky z Domažlic, Horšovského Týna, Staňkova a Stodu. Dobrodružná hra ve stylu francouzské soutěže Pevnost Boyard proběhla v rámci mezinárodního nesoutěžního festivalu pro děti a mládež, který se konal v Horšovském Týně letos již počtvrté. Poběžovickou školu zastupovali čtyři žáci z 5. a 6. třídy. Soutěžilo se například ve srážení kuželek, ve skládání obrazu známé osobnosti nebo při hře s balancovníkem. Zvítězilo družstvo ze Stodu. Diváci pak mohli průběh soutěže sledovat na velkoplošné obrazovce.

Reportáž Nikoly Jalůvkové (zdroj: ČT24)

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...