Memoriál Karla Raise v Lounech

Už tradičně krásné počasí přálo letošnímu 23. ročníku silničního běhu a 20. ročníku závodu vozíčkářů - Memoriál Karla Raise 2012, který se uskutečnil v sobotu 5. května na patnáctikilometrové trati vedoucí z Počerad do Loun.

Tento závod byl opětovně zařazen do prestižního běžeckého poháru Mizuno running cup 2012.

I tentokrát byl o závod velký zájem, celkem bylo klasifikováno 155 běžců, 47 vozíčkářů, na start lidového běhu se postavilo více než 400 účastníků a na Dětský den plný soutěží Dětské atletiky se přihlásilo více než 260 dětí.

Hlavní závod ovládli čtyři kenští závodníci, prvenství získal Paul Kemboi, který trať uběhl za 45:03 min. Jak se svěřil po závodě, příští rok by zde rád běžel pod 43 minuty. V ženách vyhrála jediná cizinka, Maďarka Zita Kácser v čase 58:32 min. Mezi závodnicemi se na start postavila i manželka našeho vynikající desetibojaře Romana Šebrleho Eva, která obsadila sedmé místo v čase 1:07 hod. U vozíčkářů byl absolutně nejrychlejší Zbyněk Švehla v čase 21:59 min., u žen Slovenka Anna Oroszová v čase 28:00 min. 

Ladislav Bába, Louny

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...