Filmový tábor pro mladé z Evropy

Filmový tábor, na kterém vzniknou krátké horory, akční scény, nebo dojemné příběhy. Takový kemp mají za sebou mladí lidé z celé Evropy. V Sobotíně na Šumpersku se během uplynulého týdne učili jak tvorbu scénáře, práci s kamerou, ale i střihu. Filmové setkání pořádají organizátoři už 8. sezónu.

Během filmového týdne se mladí umělci naučí vše od základů, přes tvorbu scénáře až po samotnou realizaci díla. Seznamují se s různými žánry a každý si z tábora odveze „to své“ a v této chvíli je jedno, zda půjde o poznání, zážitek či hotové dílko.

I důvody účasti jsou různé. Někdo chce jít studovat filmovou školu, někdo chce získat nové zkušenosti anebo prožít neopakovatelné chvíle. Mladí filmaři tvořili ve skupinách. S výslednými filmy budou pracovat i po skončení tábora ve svých domovských zemích.

Reportáž Moniky Bezuchové (zdroj: ČT24)

0808MB

Filmový kemp zakončila slavnostní premiéra, na které jednotlivé týmy předvedly své projekty. Jejich filmy budou k vidění ještě jednou a to v září v prostějovském divadle Point.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...