Dopravu na jihu Moravy komplikuje sněžení, způsobilo desítky nehod

Brno - Dopravu na jihu Moravy komplikuje od pondělního dopoledne sněžení. Policisté zaznamenali zhruba několik desítek lehčích nehod, většinou bez zranění. Silnice jsou buď mokré, nebo s vrstvou rozbředlého sněhu a lidé by měli řídit opatrně. Na některých místech, zejména v okolí Brna, je kvůli sněžení snížená viditelnost. Podle technického ředitele Brněnských komunikací Leoše Chasáka napadlo místy 20 - 40 centimetrů sněhu.

Hlavní tahy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, leží na nich rozbředlý sníh po chemickém ošetření, které silničáři průběžně zajišťují. Hůře jsou na tom silnice nižších tříd, kde se provádí pluhování a posyp inertním materiálem. Nesjízdná je pro vozidla nad 12 tun silnice druhé třídy II/379 z Vyškova přes Drnovice do Podomí, zpříčený kamion zablokoval silnic druhé třídy II/421 na Břeclavsku.

No comment: Sníh komplikoval dopravu (zdroj: ČT24)

Většina nehod se podle policejní mluvčí Andrey Strakové stala právě proto, že řidiče zaskočil sníh. „Zpravidla jsou to lehké nehody, kdy řidiči nepřizpůsobili jízdu počasí. Doporučujeme snížit rychlost pod tu povolenou a řídit opatrně,“ řekla Straková.

Přímo v Brně se od rána stalo zhruba 20 nehod. V ulicích jsou nyní všechny posypové vozy Brněnských komunikací. „Sníh je vlhký a nepřestává padat. V centru je zhruba kolem pěti centimetrů, v okrajových částech až deset,“ uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák. Posypové vozy budou podle něj v ulicích tak dlouho, dokud bude sněžit.

Problémy má městská doprava, především trolejbusy a autobusy v kopcovitých úsecích. Jedná se o Kohoutovice, Vinohrady, Soběšice, Útěchov či Líšeň. „Zpožděné, nebo dočasně mimo provoz jsou linky 25, 26, 35, 37, 50, 58, 70, 78,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

Silné sněžení komplikuje i provoz v brněnském železničním uzlu. Omezení dopravy se dotýká všech vlaků, které mohou podle informací z webu Českých drah nabírat zpoždění v rozmezí deseti až 30 minut.

Sněžení komplikovalo situaci na jihu Moravy (zdroj: ČT24)
Vydáno pod