Barvy slibují zážitek sounáležitosti. Touží po něm desetitisíce lidí

Ostrava - Už je to tady! Unikátní industriální areál, kterému dominují vyhaslé vysoké pece, se plní lidmi, kterým učarovala atmosféra multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Organizační tým v čele se Zlatou Holušovou očekává až třicet tisíc návštěvníků v areálu v Dolních Vítkovicích. Dalších až třicet tisíc lidí možná přiláká Festival v ulicích, který bude zdarma v pátek a v sobotu v centru Ostravy a na Nové Karolině. V Dolní oblasti Vítkovic je festival podruhé, předtím byl řadu let na výstavišti Černá louka a v areálu Slezskoostravského hradu. Oproti minulému roku je prostor kolem pecí zelenější, je tam jemnější povrch i více míst k sezení, přibyly osvěžující vodotrysky, umělecká díla, zajímavé osvětlení nebo obrovská vinárna.

Filozofie Colours

Jsme svobodný a nezávislý festival pro svobodné, nezávislé umělce a publikum. Nehlásíme se k žádnému žánru a omezujeme svůj prostor pouze pro citlivé, dynamické, povznášející, charismatické projekty, které se vydávají podobným směrem. Velice si vážíme práce druhých a necítíme potřebu s nimi soutěžit. Protože jednáme pouze z vlastního rozumu, emocí a lásky k hudbě, nechceme se s nikým srovnávat ani být s nikým srovnáváni. Chceme dělat festival proto, abychom vám přinesli nejen zážitek sounáležitosti, ale také psychedelický pocit ponoření se do nitra hudby. Pokud s námi sdílíte tuto vizi, budeme šťastni, když se stanete nedílnou součástí našeho festivalu.

Zlata Holušová, ředitelka a srdce festivalu Colours of Ostrava

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...