Slavia zesměšnila Brno. Kometa prohrála vysoko 1:5

Brno - V zápase brněnské Komety s pražskou Slavií šlo o jediné. Aby se domácí po kolapsu v bojích o play-off důstojně rozloučili se základní částí. Slavia už má jistou sedmou příčku a tak trenér Růžička nechal před středečním startem vyřazovacích bojů odpočívat klíčové opory. I proto se v sestavě hostů představilo celkem pět juniorů a dokonce tři dorostenci.

Místo toho, aby brněnští matadoři udělili slávistickému mládí lekci hokejového umění a alespoň trochu se odvděčili věrným fanouškům, pokračovala Kometa v hokejovém trápení. Slávističtí mladíci dobře bruslili, nepříjemně napadali a když už si domácí vypracovali šanci, narazili na pozorného Furcha v bráně hostí. Zoufalství Komety korunoval v čase 12:20 junior Pavel Klhůfek, který využil chybu Petra Hubáčka na vlastní modré a poslal hosty do vedení.

Vzápětí dostala Kometa možnost hrát přesilovku, žádnou větší šanci si ale domácí nevypracovali a tak znovu udeřilo na druhé straně. Slávističtí junioři si chtěli extraligovou atmosféru vychutnat naplno a jejich aktivita slavila triumf podruhé v 17. minutě, kdy se mladík Michal Poletín dostal první k odraženému puku a se štěstím zvýšil na 2:0 pro hosty. Kometa se vrátila do zápasu po necelé půlminutě. V čase 17:02 odčinil Petr Hubáček svou minelu a přesnou střelou mezi betony hostujícího brankáře snížil na 1:2.

Druhá třetina: Slávistická omladina dává Kometě lekci. Pražané vedou už 3:1

Do druhé třetiny vstoupila lépe Kometa, kterou dokázali fanoušci vyburcovat a domácí několikrát nebezpečně pálili na branku Slavie. Mezi tyče se dnes ale brankář hostí Furch postavil ve skvělé formě a všechny pokusy brněnských střelců spolehlivě kryl. Na druhé straně podnikala Slavia nebezpečné výpady do brněnského obraného pásma. Ve 34. minutě nedovoleně bránil brněnský Kamil Brabenec a Kometa šla do čtyř. Hosté dokázali nabídnutou šanci stoprocentně využít a opět u toho nechyběli slávističtí junioři. Mladík Groth přiťukl puk exbrněnskému Tomáši Pospíšilovi a ten se před odkrytou brankou nemýlil. Čas 35:06 a Slavia vede nad Kometou 3:1. To už došla trpělivost i domácím fanouškům a hala Rondo byla svědkem věcí dříve nevídaných. Domácí fanoušci hráče Komety vypískali.

Minutu a půl před koncem druhé třetiny navíc šel za sekání na trestnou lavici domácí Koreis a hosté tak začínali poslední dějství krátkou přesilovkou. Místo tlaku a snahy o vyrovnání se tak domácí hned na začátku posledního dějství museli bránit a Slavia byla znovu aktivnější. V přesilovce si hosté vypracovali i několik slibných šancí, Hovi ale bránu uhájil.

Třetí třetina: Fanoušci Komety vypískali svoje hráče

Mizérii Komety potom nejlépe vystihuje situace ze 46. minuty. Domácí obránci měli dost času i příležitostí vyhodit puk do bezpečí. Trojice slávistů Stehlík, Doležal, Svoboda ale vybojovala puk a po několika pokusech a dorážkách a jen za přihlížení domácí obrany poslední jmenovaný zvýšil náskok hostů na 4:1. Teď se pískot domácích fanoušků změnil v hanlivé chorály směřující k domácím hráčům. Ani to ale nedokázalo zlomenou Kometu zvednout a v 51. minutě to mohlo být už 1:5, když se před branku domácích tlačil Svoboda.

Domácí hráči si chtěli udobřit fanoušky a tak se ještě v závěru pokusili výsledek vylepšit. Tři minuty před koncem hrála Kometa přesilovku a tak trenér Komety Ladislav Lubina odvolal brankáře. Nápor domácích netrval ani 30 vteřin, přes celé kluziště se do prázdné brány trefil Jiři Jebavý. To už se hala Rondo začala vyprazdňovat a pokud někdo vydržel až do konce, tak jen proto aby mohl domácí hráče vyprovodit do šaten ohlušujícím pískotem. Brno se tak loučí se základní částí vysokou prohrou 1:5 se Slavií Praha.