Řidič osobního automobilu zahynul po srážce s kamionem

Brankovice/Malinky - Vážná dopravní nehoda se stala dnes dopoledne u obce Brankovice na silnici I/50. Řidič osobního automobilu se tam při předjíždění čelně střetnul s protijedoucím kamionem. Na místo okamžitě vyrazila záchranka i hasiči, kteří muže z havarovaného vozu vyprošťovali. Přes poskytnutou první pomoc se ale muže (ročník 1966) nepodařilo zachránit. Policie v místě odklání dopravu, silnice by měla být v provozu až během odpoledne.

Řidiči červeného vozu Škoda Octavia se stalo osudné předjíždění v nepřehledné zatáčce. Nejdříve předjel osobní vůz. Poté se pokusil předjet i kamion. V pravotočivé silnici ale přehlédl další protijedoucí nákladní automobil.

„Nejdříve předjel mě. Pak se ale nezařadil a za náklaďákem se mu schoval další kamion. Hodil myšku a pokusil se vrátit, ale už to nestihl,“ popsal situaci účastník nehody, který si nepřál být jmenován. Při prudkém nárazu se u škodovky utrhlo jedno kolo a obě vozidla skončila ve vzdálenosti zhruba 100 metrů od sebe. Nákladní auto přitom narazilo do svodidel v protisměru. Odlétající úlomky z obou havarovaných vozidel poškodily také čelní sklo a přední část vozidla, které jelo za škodovkou. Jeho řidič nebyl zraněn, ale utrpěl při nehodě šok.

Video No comment: Následky nehody osobního vozu a nákladního auta
video

No comment: Následky nehody osobního vozu a nákladního auta

Kamion narazil do osobního automobilu přesně v místě, kde sedí řidič. I když se posádky obou vozů pokusily pravděpodobného viníka nehody okamžitě resuscitovat a během několika minut se k nim přidali i hasiči a záchranáři, nepodařilo se život řidiče zachránit.

„Po příjezdu na místo jsme zahájili resuscitaci. Poté jsme řidiče za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení z auta vystříhali a předali do rukou záchranné službě,“ uvedl velitel zásahu hasičů z Bučovic Milan Adamík. Hasiči po příjezdu zajistili místo nehody, havarovaná auta zajistili proti případnému vzniku požáru a odpojili v nich baterie. Sorbentem na vozovce zasypávali unikající provozní kapaliny.

Hlavní dopravní tepna na Slovensko byla kvůli nehodě celé dopoledne uzavřena. Objížďka vedla přes Koryčany.

Svědci dopravní nehody
Svědci dopravní nehody
Více fotek
  • Svědci dopravní nehody autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2614/261325.jpg
  • Zbytky havarovaného vozu zůstaly na vozovce autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2614/261324.jpg
  • Řidič osobního vozu nehodu nepřežil autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2614/261323.jpg