Boj s panem Hatlapatkou o cestu v Hutisku pokračuje

Hutisko-Solanec – Jedna z obecních cest ve sněhem zasypaném Hutisku-Solanci v Beskydech je stále neprůjezdná. Nemůže za to sníh, ale jeden z obyvatelů, který ji blokuje. Tvrdí, že cesta prochází přes jeho pozemek, a proto tudy žádné auto neprojede. Cesta je přitom jedinou spojnicí s okolním světem pro několik domů. Vše řeší starosta obce i policie už od loňské zimy.

Když chtějí silničáři projet jednou z obecních cest v Zákopčí, místní části Hutiska-Solance, musí odstranit závoru. Z domu ale okamžitě vyběhne majitel pozemku Jaroslav Hatlapatka a řidiči zablokuje cestu. „Je to můj pozemek, mám tu dvůr, dobytek, hospodářství, a tak je sem nechci pustit,“ stojí si na svém zemědělec.

Podle zástupců obce ale Jaroslav Hatlapatka protizákonně blokuje část obecní cesty. „Krajský úřad nám dal zapravdu v tom, že pan Hatlapatka nectí zákony. Pro něho nic neznamená ani územní plán, ani zákon o silnicích,“ stěžuje si starosta Vojtěch Pavlica. I obyvatelé obce s ním souhlasí – projet nenechá neoblomný Hatlapatka nikoho. Naopak říká, že by obec měla vybudovat propojení na další cestu a řidiči by tak jeho pozemek objížděli. Na to ale obec jen těžko najde peníze.

Video Reportáž Daniela Šamánka
video

Reportáž Daniela Šamánka

Obec chce Jaroslavu Hatlapatkovi už podruhé udělit pokutu. „Vyřešení situace je čistě v kompetenci obecního úřadu. Situace je o to složitější, že napadlo spoustu sněhu a uvedenou silnicí neprojedou vozidla integrovaného záchranného systému,“ upozornila mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová. Jisté zatím je, že proti pokutě se pan Hatlapatka odvolá.

/*json*/{"map":{"lat":49.4177577667,"lng":18.2035732269,"zoom":15,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[{"lat":49.418706972914,"lng":18.201727867126,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/