Zámek v Telči turistům nyní ukazují školáci

Telč – Na některých prohlídkových trasách zámku v Telči nyní provázejí místo běžných průvodců školáci. Vzdělávací projekt, který má dětem praktickým a hravým způsobem přiblížit historii města, rozjela místní základní škola ve spolupráci s kastelánem letos poprvé. Návštěvníci nejsou ochuzeni o historická data, dozví se i celou řadu zajímavostí. Třeba o tom, že náladovost bílé paní bylo možné poznat podle rukaviček.

Bílá paní měla tři druhy rukaviček. Bílé znamenaly štěstí, červené požár a černé značily neštěstí nebo smrt. Nápad provádět turisty na zámku místo hodin dějepisu školáci ocenili. Každý se musí naučit jen část textu. Že to ovšem není nic jednoduchého, poznali až v praxi.

Kdyby ale mladí průvodci na něco zapomněli, nevadí. „S žáky chodí pro jistotu i oficiální průvodkyně,“ uvedl kastelán Bohumil Norek. Prohlídky s dětskými průvodci budou na zámku v Telči probíhat až do konce června. Pak už začínají prázdniny.

Video Reportáž Blanky Poulové
video

Reportáž Blanky Poulové

/*json*/{"map":{"lat":49.3483881634,"lng":15.6115722656,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.183498692287,"lng":15.456047058105,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Zahrada zámku v Telči
Zdroj: Stránky města Telč
Autor: Ilona Jeníčková