ČT: Soudce Stýblo se oběsil ve své kanceláři

Brno - Podle informací České televize byl oběšeným mužem nalezeným v budově krajského soudu soudce Jiří Stýblo. Tělo bylo nalezeno krátce po půl 11 v jeho kanceláři, která sousedí s jednací síní 318. Policejní mluvčí Petra Vedrová se odmítla vyjádřit k tomu, zda byl nalezen dopis.

„Nepotvrdilo se, že by zemřel cizím zaviněním. V tomto případě děláme různé úkony a vzhledem k tomu jej zatím nemůžeme více komentovat,“ doplnila mluvčí policie Petra Vedrová.

Ve chvíli, kdy se v pracovně našlo soudcovo tělo, v síni 318 projednávala případ soudkyně Marie Večeřová. „Žádný hluk z jeho pracovny jsem neslyšela, nic jsme během jednání nezpozorovali,“ popsala soudkyně České televizi. Večeřovou i další kolegy jeho smrt velmi překvapila. Nikdo si v jeho chování nevšiml ničeho zvláštního, podle soudců se ani s nikým nepohádal. Šéf krajského soudu v Brně Jaromír Pořízek řekl, že se k tragické události nebude vyjadřovat.

Jiří Stýblo pracoval na trestním úseku Krajského soudu v Brně. Byl to bezproblémový soudce, se kterým není spojená žádná kontroverzní kauza. Vloni se například zabýval kauzou rozsáhlých podvodů společnosti Edbusy, která lákala na výhodné úvěry a klienty připravila celkem o půl miliardy korun. Mezi poškozenými byly tisíce lidí. Majitele soud loni v dubnu poslal do vězení. V minulosti Stýblo řešil také spory mezi brněnskými a ostravskými olašskými Romy.

Video Soudce Krajského soudu v Brně Jiří Stýblo se oběsil ve své kanceláři
video

Soudce Krajského soudu v Brně Jiří Stýblo se oběsil ve své kanceláři