Další kontrolní akce třineckých dopravních policistů

V rámci krajské dopravně bezpečnostní akce dne 20.11.2012 policisté třineckého dopravního inspektorátu společně s kolegy z obvodního oddělení Hnojníku, právě v Hnojníku kontrolovali, jak jsou řidiči připraveni na blížící se zimu. Jednalo se již o druhou kontrolní akci. Ta první se naopak zaměřila na chodce a bezpečnost přechodů přes cesty v Třinci.

Policie se při kontrolách zaměřila na správnou hloubku dezénu pneumatik, kterou měřili pomocí kalibrovaného a digitálního přístroje. Povolené minimum pro osobní automobily jsou 4 milimetry a u vozidel nad 3500 kg nejméně 6 milimetrů hlavních dezénových drážek. Výsledek kontrolní akce byl velmi dobrý, většina kontrolovaných řidičů měla zimní pneumatiky a správnou hloubku dezénu.

Kromě toho se policie zaměřila i na další prohřešky - překročení nejvyšší povolené rychlosti a alkohol za volantem. Během akce bylo zkontrolováno několik desítek řidičů, patnáct z nich překročilo povolenou rychlost, jeden šofér byl pod vlivem alkoholu.

„Těmito akcemi, které se budou rozhodně opakovat, chceme zlepšit nepříznivý stav na úseku dopravních nehod a zvýšit bezpečí na našich silnicích," informoval Vlastimil Starzyk, vrchní inspektor Preventivně informačního oddělení PČR ve Frýdku – Místku.