Začne předprodej vstupenek na jediný koncert ansámblu Philipa Glasse v Česku

Ostrava – Ostravské centrum Nové hudby zahajuje 10. prosince 2012 předprodej vstupenek na koncert jednoho z nejvýznamnějších skladatelů soudobé hudby - pianisty Philips Glasse a jeho ansámblu. Koncert bude až 16. srpna 2013 v plynojemu Gong ve Vítkovicích, jde však o mimořádnou událost - The Philip Glass Ensemble vystoupí poprvé a pouze jednou v České republice.

Glass přijal pozvání na festival Ostravské dny 2013, kterých se zúčastní také jako lektor. Kristýna Konczyna z Ostravského centra nové hudby zdůraznila, že počet míst v Gongu je omezený - pouze 1400 sedadel.

Už nyní je jasné, že na programu pětihodinového večera bude monumentální skladba Music in Twelve Parts.

„Tuto skladbu z počátku sedmdesátých let považuje sám skladatel za vyvrcholení svého minimalistického období,“ řekla Konczyna. Dodala, že dráhu nejslavnějšího žijícího skladatele odstartovala právě tato kompozice, která předchází jeho spolupráci s Robertem Wilsonem na opeře Einstein on the Beach. Glass vychází z prostředí newyorské avanrgardy. K jeho přátelům patří také skladatel a umělecký šéf Ostravské bandy Petr Kotík.

Vstupenky na Glassův kocnert za nejvýhodnějších cenu – 1200 korun, lze v těchto týdnech koupit prostřednictvím webových stránek Ostravského centra nové hudby, Brown Paper Tickets nebo Minikino kavárně v centru Ostravy.