Trenér Turek v Třinci skončil

Třinec - Na lavičce hokejistů Třince končí po vyřazení v semifinále extraligy trenér Josef Turek, přestože měl smlouvu ještě na další sezonu. Pokračovat nebude u Ocelářů ani asistent Pavel Janků. Podle serveru deníku Sport je nejžhavějším kandidátem na uvolněné místo Jiří Kalous, který působil jako hlavní kouč v Liberci a asistent ve Slavii a Lvu Praha v Kontinentální lize.

„Dnešním dnem byla ukončena spolupráce s trenérskou dvojicí Turek - Janků. Chci jim poděkovat za jejich práci,“ řekl prezident třineckého klubu Ján Moder. „V nejbližší době budeme vybírat nové trenéry. Jedním z nich bude určitě Pavel Marek, který se po roce vrací na trenérskou lavičku. Myslím si, že maximálně do týdne oznámíme druhé jméno.“

„Samozřejmě, že mě to překvapilo, protože jsem měl smlouvu i na příští sezonu, ale vážím si toho, že jsem v Třinci šanci dostal a vydržel tam celý rok,“ řekl pro iSport Turek, který do týmu Ocelářů zamířil před touto sezonou. Předtím působil jako asistent ve Zlíně.

V základní části skončil Třinec čtvrtý a v semifinále vypadl po sérii 2:4 na zápasy se Zlínem. Mistr z roku 2011 v minulé sezoně skončil v předkole, ale pro tento ročník měl ještě vyšší ambice než konečné čtvrté místo. Turek se to dozvěděl od šéfů klubu. „Sezona prý byla dobrá, úspěšná, ale chtěli být ještě o krůček výš. Jinde se podepisují smlouvy po čtvrtfinále, po semifinále, Ríša Žemlička ji podepsal po dvanáctém místě. Já žádné cíle neměl a pořád si myslím, že to je velký výsledek. Ale asi mělo být finále,“ doplnil Turek.

Překvapení, zklamání

V klubu podle svých slov končí dohodou. „Obě strany se dohodneme na ukončení, abych mohl pokračovat jinde, protože nějaké nabídky už mi přišly. Rozhoduji se, co dál, jestli budu trénovat, nebo si dám trochu pauzu,“ doplnil Turek.

S koncem angažmá nepočítal a je zklamaný. „Jsem, protože jsem měl nabídky před i během play-off z extraligy. Ty jsem odmítal, že mám smlouvu v Třinci. A teď už se extraliga zaplnila a čtrnáct dní před letní přípravou mi řekli, že končím. S tím jsem nepočítal, protože jsem měl semifinále za dobrý výsledek. To je právo majitele klubu. Jsem vděčný, že jsem šanci v takovém velkoklubu dostal,“ dodal ke svému konci po premiérové sezoně v roli hlavního kouče.