Mistrovství Evropy v softbalu kadetek je v plném proudu

Ostrava - České softbalové reprezentantky se od pondělí v ostravském areálu účastní mistrovství Evropy kadetek a zatím všechny tři své zápasy vyhrály. Po úvodních vysokých výhrách nad Srbskem a nad Polskem zdolaly ve vyrovnaném utkání i Rusky 1:0.

Rusky v pondělí porazily Němky 12:2 a poté Litevky 28:0, ale českému týmu hrůzu nenahnal. České softbalistky byly na soupeřky dobře připravené a motivované.

Video Reportáž Davida Procházky
video

Reportáž Davida Procházky

Rozhodující moment zápasu přišel ve 2. směně. Nejprve měly Rusky obsazenou třetí metu a mohly bodovat. Ale po následném odpalu Rusek přišel důležitý dvojout a skóre tak zůstalo 0:0. Při dokončení druhé směny naopak Jana Fůrková odpálila tak, že doběhla až na třetí metu. Při následném odpalu pak doběhla na domácí metu pro první a nakonec i jediný bod zápasu.

Závěr zápasu už pohlídala výborná nadhazovačka Apolena Výborná, která byla schopna nadhazovat rychlostí blížící se sto kilometrům za hodinu.

Ve středu se české kadetky utkají nejprve s Velkou Británií a se Slovenskem, pokud oba zápasy zvládnou, budou velice blízko svému snu, a sice medaili. Přičemž na zlato jsou největšími favoritkami Nizozemky.