Tim Rice navštívil Divadlo Jiřího Myrona

Ostrava – Tim Rice, libretista muzikálových hitů Jesus Christ Superstar nebo Evita, si dal k devětašedesátým narozeninám dárek v podobě cesty do Ostravy. V Divadle Jiřího Myrona zhlédl o víkendu nastudování muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

To, že Tim Rice do Ostravy přijede, zavolal čtyři dny před představením. Do divadla přijel půl hodiny před začátkem. Biblický příběh, který se nese v rytmu rokenrolu, pak sledoval z lóže. Muž, který psal písně i pro Elvise Presleyho, přišel do divadla v teniskách.

Pestrobarevný muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť hrají v divadle už rok, patří mezi nejpopulárnější inscenace. A zřejmě zapůsobil i na držitele cen Grammy, Tony a tří Oscarů. Sir Tim Rice má s čím srovnávat. Za život viděl okolo tří set nastudování muzikálu, který ho a A. L. Webera proslavil. V Čechách ale máme podle něj jeden z nejlepších překladů. „Můj přítel Michal, který tu show přeložil, udělal skvělou práci,“ uvedl Tim Rice. „Pozná to podle reakce herců na jevišti a diváků. A jestliže jsou ty reakce ve stejném okamžiku v angličtině stejné jako v češtině, tak vidí, že to funguje,“ dodává Michael Prostějovský.

Video Reportáž Lucie Křížkové
video

Reportáž Lucie Křížkové

Národní divadlo moravskoslezské už získalo licenci i na muzikál Evita. „Nevím kdy, ale pokud bude Evita stejně dobrá jako Josef, také bych ji rád viděl,“ tvrdí Tim Rice. Premiéru bude mít v březnu.