Ledovka komplikovala dopravu v Ostravě i jinde

Ostrava - Silnice v některých částech Moravskoslezského i Olomouckého kraje začaly ráno namrzat, padal mrznoucí déšť a tvořila se ledovka. Policisté a hasiči vyjížděli k desítkám nehod, čekárny v nemocnicích byly plné lidí se zlomeninami. V Ostravě částečně zkolabovala autobusová doprava.

Například na dálnici D1 ve směru na Kroměříž ráno havarovalo několik aut. Nejhorší srážka se stala nedaleko Němčic nad Hanou. Řdič auta narazil do kamionu, ten dostal smyk a skončil ve svodidlech. Řidiče osobního vozu odvezla záchranná služba do nemocnice s lehkým zraněním. Dálnice pak byla asi dvě hodiny uzavřená.

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková uvedla, že policisté posílili výjezdové skupiny, protože opakovaně řešili srážky automobilů i nárazy do stromů a jiných překážek. Například v Martinovské ulici vjelo auto do kolejiště a tramvaje tam pak asi hodinu stály. Kvůli ledovce také asi dvě hodiny nefungovala v Ostravě autobusová doprava.

Video Reportáž Lenky Kratochvílové
video

Reportáž Lenky Kratochvílové

Policisté nabádají řidiče k opatrnosti, meteorologé odhadují, že mrznoucí déšť se v příštích dnech vrátí. Podle policistů je důležité dodržovat bezpečnou vzdálenost a na namrzajících cestách jezdit pomalu. „Když mrholí a voda začne namrzat na čelním skle, měl by řidič okamžitě reagovat, protože je jasné, že i komunikace budou namrzlé," uvedla Holčáková.