Orli skolili mistra z Lince

Znojmo - Hokejisté Znojma se dál drží ve hře o přímý postup do play-off středoevropské soutěže EBEL. Po třech smolných prohrách jim ve vyrovnané tabulce pomohla výhra nad úřadujícím mistrem z Lince. Do konce základní části zbývá Orlům odehrát ještě deset zápasů.

Sváteční termín přilákal na znojemský stadion dva a půl tisíce diváků, velkou část z nich tentokrát tvořili i fanoušci z Lince. Po první třetině měli více důvodů k radosti právě hosté, skóre sice otevřel Lattner, úřadující mistr si ale dvěma trefami dokázal vedení získat na svou stranu.

Ve druhé třetině ale Orli linecká černá křídla definitivně přistřihli. V rozmezí jedenácti minut nastříleli soupeři čtyři góly a zápas byl rozhodnutý. Pozorný Kacetl navíc až do konce utkání už znovu neinkasoval a pohlídal cennou výhru 5:2.

Doma se Znojmo představí až na Nový rok. Prvního ledna přivítá lídra tabulky ze Záhřebu. Diváky chtějí pořadatelé nalákat zlevněným vstupným v ceně dvaceti korun. V tabulce jsou Orli zatím pátí.

Branky a nahrávky: 6. Lattner (Wharton, Bickell), 28. Šeda (Strömberg, Bořuta), 30. Fiala (Jarůšek, Bickell), 32. Lattner (Bartoš, Bořuta), 39. Bartoš (Strömberg, Štach) - 11. Lukas P. (Hedlund, MacDonald), 16. Ouellette (Dorion, Irmen). Rozhodčí: Erd, Smetana - Kovacs, Smeibidlo. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:37. Diváci: 2503. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Podešva, Šeda, Havlík - Komínek, Beroun, Rožník.

EHC LIWEST Black Wings Linz: LeNeveu (41. Hirn) - Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Scholz, Mayr - Lebler, Ouellette, Irmen - Baumgartner, Hisey, Leahy - Grabher Meier, Oberkofler, Engelhardt - Spannring, Lukas P., Mairitsch.