Ústí obralo Olomouc o body dvě minuty před koncem

Olomouc, Jihlava – Bitvu dvou aktuálně nejlepších týmů první ligy zvládli na olomouckém ledě lépe hokejisté Ústí nad Labem. Domácímu týmu se nedařilo ani ve vysočinském derby - Havlíčkův Brod v nájezdech porazil jihlavskou Duklu.

Ústečtí lvi chtěli v Olomouci potvrdit pozici suveréna první ligy. Hned ve čtvrté minutě ale střelu Kotvana dorážel do brány ústeckého brankáře Francouze Jakub Herman. Potom se střelci obou týmů nadlouho odmlčeli. Kvalitnímu hokeji chyběly jen góly a to i přesto, že obě družstva měla po častých vyloučeních několikrát početní výhodu.

Až ve 48. minutě udeřilo i Ústí, Alinčovu dělovku dotlačil do sítě Růžička a bylo srovnáno 1:1. Když už se obě družstva připravovala na prodloužení, důrazná dorážka ústeckého Šagáta zvrat dokonala. Olomouc ještě zariskovala odvoláním brankáře Žigárdyho, štěstí ale přálo opět Ústeckým a v prázdné bráně skončilo vyhození Jakuba Lva.

HC Olomouc – HC Slovan Ústečtí lvi  1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. Herman (Kotvan, Haas) - 48. Růžička (Alinč), 58. Šagát (Kučný, Roubík), 60. Lev

Diváci: 2039.

Rozhodčí: Přikryl – Jureček, Rychlý.

HC Olomouc: Žigárdy (Dusík) – Staněk, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Mikel (C), Kotvan, Horák O. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pšurný, Řípa, Haluza – Marosz, Ministr, Lehečka – Pekr, Herman, Haas.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Petrásek) – Sklenička, Růžička, Kloubouček (C), Poživil, Gureň, Kučný, Zeman, Suchý – Hampl, Alinč, Kovář – Šagát, Roubík, Ludvík – Boháč, Třetina, Pazourek – Lev, Rod, Handlovský.

Regionální derby nabídl souboj čtvrté Jihlavy s osmým Havlíčkovým Brodem. Hned z první akce se do vedení dostala domácí Jihlava, odkrytou branku trefil po přesném pasu Jelínka Aleš Padělek. Rebelové ale dokázali Kostourkem a Polodnou zápas za osm minut otočit. Patnáct minut před koncem si Jihlava vybojovala po blafáku Pavla Mrni alespoň prodloužení.

NO COMMENT Góly z vysočinského derby (zdroj: ČT24)

Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodující brankou získal Havlíčkovu Brodu vítězství hrdina zápasu Petr Polodna.

HC Dukla Jihlava – HC Rebel Havlíčkův Brod 2:3 po s.n. (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Padělek (Jeslínek), 45. Mrňa (Padělek) - 4. Kostourek (Polodna, Rytnauer), 10. Polodna (Rytnauer), rozhodující nájezd Polodna.

Diváci: 4317.

Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba.

HC Dukla Jihlava: Novotný (Halmoši) - Kolafa, Ficenc, Malena, Kaláb, Dobrovolný, Grundmanis, Jaroš - Hodek, Jeslínek, Čachotský - Jeslínek, Mrňa, Padělek - Karpov, Domin, Krupka - Zeman, Bezděk, Maliník - Mikšovský

HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen (Suchan) - Šenkeřík, Morava, Koma, Pavlík, Protivný, Jelínek, Sova, Poskočil - Rytnauer, Polodna, Kostourek - Němec, Semorád, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Nahodil - Štěpánek, Stehlík, Musil