Hladový Čech se pokusil vyloupit banku v Sasku. Neměl co jíst a kde spát

Hladový Čech se v saském městě Görlitz (Zhořelec) pokusil vyloupit banku. Informoval o tom zpravodajský portál TAG24. Podle něj se pokus o přepadení udál už v pátek, teprve nyní byl ale zveřejněn motiv činu.

Krátce po přepadení TAG24 napsal, že lupiče ihned zneškodnil člen bezpečnostní firmy Maik Kühn, který se stal pro město hrdinou. Nyní se ale server k případu vrátil s tím, že výslech zadrženého Čecha ukázal, že za motivem stál smutný lidský osud.

Devětačtyřicetiletý muž vypověděl, že neměl co jíst a ani kde spát. Protože nevěděl, co si dál počít, rozhodl se jako poslední možnost uloupit peníze v bance. V případě nezdaru počítal s tím, že skončí ve vězení, dodal TAG24 s tím, že policistům Čech řekl, že nikoho nechtěl vystrašit ani zranit.

Kühn, který Čecha zadržel a předal policii, byl v době loupeže mimo službu. Zrovna procházel nedaleko banky, když z budovy vyběhl jeho známý, od kterého se o přepadení dozvěděl. Kühn se rozhodl zasáhnout a lupiče, který se nebránil, rychle chytil. Po zhruba pěti minutách si Čecha převzala policie.