Zemřel Chester Bennington, hlavní zpěvák kapely Linkin Park

Hlavní zpěvák americké kapely Linkin Park Chester Bennington byl nalezen mrtvý ve svém domě v Kalifornii. Jeho smrt je vyšetřovaná jako sebevražda. Bylo mu 41 let.

Chester Bennington
Zdroj: ČTK Autor: ZUMA/Aftonbladet

Server TMZ píšící o celebritách uvedl, že se zpěvák oběsil. Jeho tělo se našlo před devátou hodinou ráno v jeho rezidenci v Palos Verdes. Na Twitteru Benningtonovu smrt večer potvrdil jeden z členů kapely: „Jsem v šoku a zlomený, ale je to pravda. Oficiální vyjádření vydáme, jakmile nějaké budeme mít.“

Texty kapely Linkin Park, mezi jejíž nejznámější skladby patří Numb či Breaking The Habit, se často dotýkaly témat deprese či pocitu frustrace. Podobně laděné bylo i jejich poslední album One More Light.

Členové skupiny byli právě na světovém turné se stejnojmenným názvem, které měli zakončit 27. července v Mansfieldu v Massachusetts. Letos v červnu kapela vystoupila i v Praze, kam se vrátila po dlouhých deseti letech.

Chester Bennington se narodil 20. března 1976 ve Phoenixu v americkém státě Arizona. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo jedenáct let. Měl o třináct let staršího bratra.

Bennington se netajil svými problémy, v dětství byl znásilněný a několikrát během života bojoval se závislostí na drogách a alkoholu.

Chester Bennington
Zdroj: ČTK
Autor: APInvision/Tsutomu Fujita

Byl podruhé ženatý. Se druhou manželkou Talindou Ann Bentley byl dvanáct let. Z obou manželství má šest dětí.

Linkin Park je americká rocková kapela založená v roce 1996, původem z Kalifornie. Proslavila se v roce 2000 svým debutovým albem Hybrid Theory, kterého se prodalo více než 29 milionů kusů po celém světě a díky kterému je považována za jednoho z průkopníků nu-metalu. Podobně úspěšné bylo i druhé album Meteora, které vyšlo v roce 2003.