Letadlo zasáhl obchodní dům v části, kde se nacházejí sklady

Menší letadlo spadlo na obchodní centrum v Melbourne. Nepřežilo pět lidí na palubě

Pět lidí zemřelo při pádu malého letounu, který se zřítil na obchodní centrum v australském Melbourne. Všichni mrtví byli na palubě letadla. Středisko bylo v tu chvíli ještě zavřené, proto se v něm nikdo nenacházel.

 

Podle australského tisku cestovali v letadle kromě pilota zřejmě čtyři Američané, kteří měli namířeno na ostrov King Island asi 225 kilometrů jižně od Melbourne. Těsně před nehodou pilot ohlásil vážné problémy s motorem. Stroj se zřítil na skladové prostory obchodního střediska Direct Factory Outlet.

„Několik lidí zemřelo po zřejmě nejhorší civilní letecké nehodě, která byla v našem státě za posledních 30 let,“ uvedl premiér australského státu Victoria Daniel Andrews.

Místní média označují za pilota 63letého Maxe Quatermaina, který má prý za sebou několik dekád zkušeností s létáním.

K nárazu došlo ve 23 hodin našeho času, tedy o úterní deváté hodině ranní místního. Na místě se vytvořil oblak černého kouře viditelný zdaleka – na místě zasahovalo zhruba 60 hasičů.

Úřady během zásahu nařídily evakuovat blízké okolí včetně třech škol. Na chvíli byla uzavřena také blízká silnice, kam spadly části letadla včetně části podvozku.

/*json*/{"map":{"lat":-37.69134377352353,"lng":144.8216898159851,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":-37.733406758560776,"lng":144.90621328353882,"type":"12","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Letiště Essendon, odkud podobná menší letadla běžně startují, zůstalo po tragédii uzavřeno. Provoz na dvou hlavních leteckých uzlech ve městě, tedy letišti Melbourne a Avalon, však zůstal bez omezení.

Australský premiér Malcolm Turnbull už kondoloval rodinám a blízkým obětí.