Berlusconi soudu za sex s Ruby neunikne

Milán - Italský soud v Miláně dnes rozhodl o zahájení zkráceného procesu proti italskému premiérovi Silviu Berlusconimu kvůli podezření z placeného sexu s nezletilou dívkou a z pokusu tento vztah utajit. Datum jednání stanovil na 6. dubna. Berlusconi jakoukoliv svou vinu v tomto směru popírá.

Italská prokuratura o zahájení procesu proti Berlusconimu požádala minulý týden. O urychlený proces lze žádat v případě, kdy je důkaz proti obviněnému zřejmý.

Záležitost s nezletilou Maročankou přezdívanou Ruby, podle které si média aféru překřtila na Rubygate, plní stránky tisku již týdny. Šéf italské vlády je v této věci vyšetřován od 21. prosince. Je podezřelý, že měl s Ruby placený sex minulý rok, kdy jí bylo teprve sedmnáct. Dále čelí obvinění, že zneužil své pravomoci, když se zasadil o její propuštění. Ruby byla zadržena za údajnou krádež.

Video Reportáž Bohumila Vostala
video

Reportáž Bohumila Vostala

Reportáž Bohumila Vostala

U 15.2.

Berlusconiho čeká další soud

Rozhovor s Andreasem Pireallim

Berlusconiho právníci přišli s tvrzením, že se premiér snažil Ruby pomoct, protože si myslel, že je to neteř tehdejšího egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Údajně chtěl přispět k zachování dobrých vztahů mezi oběma zeměmi.

Skandál udělal z Ruby celebritu - nejnověji účinkuje v reklamě. Sice přiznala, že jí Berlusconi dal v přepočtu 170 tisíc korun, ale pohlavní styk s ním prý neměla. Za nezákonný sex s nezletilou hrozí ministerskému předsedovi až tři roky vězení a za zneužívání pravomocí až 12 let.

Proti Berlusonimu bylo již vedeno několik procesů, tento je však první, který se týká jeho osobního života. V současné době premiér čelí obvinění z uplácení svědka v takzvaném případu Mills, dále obvinění z daňových úniků v případu Mediaset a ze zneužití důvěry v případu Mediatrade. Další tři procesy byly zmrazeny loni na jaře, kdy byl přijat zákon zaručující mu imunitu na 18 měsíců. Tento zákon byl 13. ledna částečně zrušen a Berlusconi teď musí případ od případu vždy zdůvodňovat svou nepřítomnost u soudu takzvanou legitimní překážkou vyplývající z jeho funkce.