Strauss-Kahn si musel najít jiné vězení

New York - Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn, obviněný ze sexuálních deliktů, se ve středu kvůli stížnostem sousedů na rušení klidu musel přestěhovat z mnohapatrového domu na Manhattanu. Jeho novým přechodným bydlištěm, které schválil soud, je rodinný dům v newyorské čtvrti Tribeca.

Dům z červených cihel, který má prý čtyři ložnice, pět koupelen, domácí kino a tělocvičnu, leží v jedné z nejbohatších čtvrtí New Yorku. Jeho pronájem přijde na 50 000 dolarů měsíčně (870 000 korun). Jedna z realitních firem nabízí dům k prodeji za 14 milionů dolarů (243 milionů korun).

Strauss-Kahn měl původně vyhlédnutý jiný dům, ale kvůli silným protestům lidí ze sousedství se do něj ani nestihl nastěhovat. Tamním obyvatelům vadilo totéž, co lidem žijícím v domě na Manhattanu - policie, strážci a hlavně davy novinářů rušili jejich klid.

Francouz Strauss-Kahn byl zadržen 14. května pro podezření z pokusu o znásilnění. První týden poté musel strávit ve vězení na newyorském Rikers Island, pak byl na kauci propuštěn do domácího vězení a dočasně přebýval ve vysokopodlažní budově na Manhattanu.

V domácím vězení zůstává bývalý šéf MMF i nadále. Smí ho opustit jen kvůli návštěvě lékaře, synagogy či záležitostem souvisejícím s jeho soudním procesem. Každý jeho krok sledují kamery a navíc musí nosit elektronický náramek. Podle svého advokáta zatím Strauss-Kahn přísné domácí vězení snáší dobře.

Finančník čelí obvinění z toho, že ve svém hotelovém pokoji nutil pokojskou k orálnímu sexu, za což mu hrozí až 25 let vězení. Strauss-Kahn trvá na tom, že je nevinný.

Šéf MMF Dominique Strauss-Kahn
Zdroj: ČTK/AP